کیورد استافینک یعنی چه؟

یکی از بزرگترین اشتباهات سئو کاران تازه کار، تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی در محتوا است. به این کار کیورد استافینگ می گویند. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم کیورد استافینگ چیست و چطور دچار آن نشویم؟ و در نهایت نیز راهکارهای جایگزین Keyword Stuffing را برایتان گفته ایم.

"پر کردن کلمات کلیدی معادل دیجیتال فریاد زدن مکرر یک کلمه است، به این امید که توجه شما را جلب کند. موثر نیست و حتی می تواند مضر باشد." 

برایان کلارک، بنیانگذار کپی بلاگر

 

در دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، کلمات کلیدی نقش مهمی در تعیین رتبه وب سایت در موتورهای جستجو دارند. با این حال، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می تواند منجر به عملی شود که به عنوان "پر کردن کلمات کلیدی" شناخته می شود. در این مقاله، ما عمیق‌تر به معنای پر کردن کلمات کلیدی و تأثیر منفی آن بر سئوی وب‌سایت شما خواهیم پرداخت.

Keyword Stuffing چیست؟

 پر کردن کلمات کلیدی یک عمل بارگذاری بیش از حد محتوای یک صفحه وب، متا تگ ها یا URL ها با تعداد بیش از حد کلمات کلیدی در تلاش برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو است. این شامل استفاده از کلمات کلیدی نامربوط، تکراری یا مزخرف برای فریب دادن موتورهای جستجو به این فکر است که صفحه وب بیشتر از آنچه که هست به یک جستجوی خاص مرتبط است. پر کردن کلمات کلیدی دستورالعمل‌های اکثر موتورهای جستجو را نقض می‌کند و می‌تواند منجر به جریمه‌هایی از جمله کاهش رتبه‌بندی یا حتی حذف کامل از فهرست موتورهای جستجو شود.

آیا تکنیک keyword stuffing می تواند سبب موفقیت سایت شود؟

همانطور که گفتیم کیور استافینگ به معنی تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در محتوا است. اما آیا این تکنیک می تواند برای سایت و محتوای شما مفید باشد؟

بهتر است نظر گوگل را در این باره بدانیم؛ گوگل در صفحه developers وب سایت خودش به این موضوع اشاره می کند که : بمباران کلمات کلیدی سبب می شود کاربر یک تجربه منفی نسبت به سایت شما بدست بیاورد؛ بنابراین به جای استفاده از تکنیک کیورد استافینگ، بهتر است بر تولید محتوای مفید و کاربر پسند تمرکز کنید. 

پس نتیجه میگیریم نظر گوگل درباره این تکنیک منفی است؛ اما همیشه هم نمی توان به نظرات گوگل اعتماد کرد. به عنوان مثال نظر گوگل در مورد ساخت بک لینک این است که به هیچ عنوان خودتان اقدام به لینک سازی نکنید. اما ساخت بک لینک یکی از تکنیک های مهم برای افزایش رتبه سایت است، البته اگر اصولی ساخته شود.

اما در مورد کیور استافینگ، نظر گوگل کاملا درست است و استفاده از این تکنیک می تواند کاربران را دلسرد کرده و آنها را خسته کند.

نمونه هایی از پر کردن کلمات کلیدی: پر کردن کلمات کلیدی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله:

 1. استفاده مکرر از کلمات کلیدی: این شامل تکرار چندین بار یک کلمه کلیدی در محتوای یک صفحه وب یا متا تگ ها است.
 2. استفاده نامربوط از کلمات کلیدی: این شامل استفاده از کلمات کلیدی است که هیچ ارتباطی با محتوای صفحه وب ندارند.
 3. متن پنهان: این شامل مخفی کردن کلمات کلیدی با همرنگ کردن آنها با پس زمینه یا استفاده از اندازه فونتی است که برای دیدن با چشم غیرمسلح بسیار کوچک است.
 4. پر کردن کلمات کلیدی در URL ها: این شامل استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد در URL یک صفحه وب است.

چرا پر کردن کلمات کلیدی برای سئو مضر است؟

 پر کردن کلمات کلیدی برای سئو بد است زیرا دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض می کند و می تواند منجر به جریمه شود. موتورهای جستجو به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کنند تا مرتبط ترین و مفیدترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهند. پر کردن کلمات کلیدی رتبه بندی موتورهای جستجو را دستکاری می کند و با ارائه محتوای با کیفیت پایین که مملو از کلمات کلیدی نامربوط است، تجربه کاربری ضعیفی را برای کاربر فراهم می کند. علاوه بر این، پر کردن کلمات کلیدی می تواند بر نرخ پرش وب سایت تأثیر منفی بگذارد، زیرا کاربران احتمالاً صفحه وب را ترک می کنند که خواندن یا درک آن دشوار است.

چگونه از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنیم

 برای جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی، تمرکز بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با مخاطبان هدف ضروری است. در اینجا چند نکته برای کمک به جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی وجود دارد:

 1. از کلمات کلیدی به طور طبیعی استفاده کنید: از کلمات کلیدی مرتبط در محتوای خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که آنها را به طور طبیعی و در زمینه استفاده کنید.
 2. برای مخاطبان خود بنویسید: به جای پرکردن آن با کلمات کلیدی، بر ایجاد محتوایی تمرکز کنید که برای مخاطب هدف شما ارزش ایجاد کند.
 3. از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید: به جای تکرار یک کلمه کلیدی یکسان، از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط برای ارائه تنوع و زمینه استفاده کنید.
 4. از استفاده بیش از حد از متن لنگر تطبیق خودداری کنید: به جای تکیه بر متن انکر متن تطبیق دقیق، از متن لنگر متنوع برای پیوند به صفحات وب خود استفاده کنید.

چطور از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنیم؟

به منظور کسب رتبه‌های بهتر برای کلمه کلیدی هدف به جای پر کردن صفحه از آن کلمه کلیدی، بر روی بهینه سازی و استفاده درست از آن تمرکز کنید. در این راستا باید کلمه یا عبارت مورد نظر را به اندازه کافی در هر جا که منطقی به نظر می‌رسد به کار ببرید و بر اساس رهنمودهای گوگل «بر روی تولید محتوای سودمند و انباشته از اطلاعاتی تمرکز کنید که کلمات کلیدی آن به‌جا و متناسب با زمینه ظاهر میشوند.»

 • برای هر صفحه یک کلمه کلیدی اصلی تعیین کنید 
 • بیشتر از 300 کلمه بنویسید
 • چگالی مناسب برای کلمه کلیدی هدف را حفظ کنید
 • از کلمات کلیدی ثانویه، هم معنی و کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

نتیجه گیری

 در نتیجه، پر کردن کلمات کلیدی عملی است که می تواند به سئو و اعتبار وب سایت شما آسیب برساند. موتورهای جستجو به اندازه کافی باهوش هستند که کلمات کلیدی پر شده را تشخیص دهند، و ارزش ریسک دریافت جریمه را ندارد. در عوض، روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید که با مخاطب هدف شما مرتبط باشد و از کلمات کلیدی به روشی طبیعی و مناسب استفاده کند. با انجام این کار، می توانید رتبه بندی وب سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید.

 

چند استراتژی موثر برای بهینه سازی سئوی وب سایت خود بدون استفاده از پر کردن کلمات کلیدی چیست؟

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مقاله

بیشتر بدانید!

با خواندن سایر مواردی که با این موضع مرتبط هستند

سئو

سئوی محلی: چگونه حضور آنلاین خود را برای رتبه بندی جستجوی محلی بهینه کنید

سئو نه تنها یک راه حل کلی برای افزایش ترافیک سایت شما به شمار می‌رود بلکه اگر باهوش باشید می‌توانید با کمک سئو، مشتریان واقعی زیادی پیدا کرده و فروش خودتان را بالا ببرید. اگر یک کسب‌وکار محلی وابسته به مکان فیزیکی دارید، سئو محلی می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

بیشتر بدانید »
سئو

قدرت کلمات کلیدی: راهنمای جامع تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی سئو

کلمات کلیدی یکی از اجزای اساسی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) هستند. آنها کلمات و عباراتی هستند که افراد برای جستجوی اطلاعات، محصولات یا خدمات آنلاین استفاده می کنند. در این مقاله به بررسی چیستی کلمه کلیدی، اهمیت آن و نحوه استفاده موثر از کلمات کلیدی در سئو می پردازیم. همچنین تعدادی از مهم ترین کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را ارائه خواهیم کرد.

بیشتر بدانید »